شهلا قاسم شاهی

شهلا قاسم شاهی، گوینده ی برتر جشنواره گوینده شو در گفتگو با روابط عمومی دانشکده فارس به سوالات ما پاسخ های جالبی داد

شهلا قاسم شاهی متولد 1352، کارشناس حقوق و دانشجوی رشته ی گویندگی و دوبله دانشکده رسانه خبرگزاری فارس با صدایی رسا و مناسب برای اینکه خبری را از رادیو یا تلویزیون به گوش مخاطب برساند اما حیف که استعداد اصلی خودش را شاید کمی دیر شناخت.

آنچه که باعث کشف استعدادش شد

وی گفت: من دانشجوی رشته ی حقوق بودم و برای مثال در کلاس ها و گروه های درسی که وجود داشت هم اساتید و هم برخی از دانشجویان و همکلاسی ها به بنده می گفتند که آیا شما گوینده هستید و من جوابی جز خیر نداشتم و با خود فکر کردم که شاید این صدای من حرفی برای گفتن داشته باشد اما باز هم تمرکز و توجه لازم را به آن نمی کردم.

قاسم شاهی افزود: وقتی که برای ادامه تحصیل قصد انتخاب رشته را داشتم دو رشته ی مجزا از هم را برگزیده بودم تا یکی را انتخاب کنم یکی رشته ی مددکاری اجتماعی و دیگری رشته ی گویندگی و دوبله؛ اما نمی دانم شاید اشتباه من بود در انتخاب و ثبت کد رشته یا کارمندی که در سازمان سنجش فعالیت می کند یا به نوعی قسمت و توفیق اجباری بود که باعث شد من به سمت رشته ی گویندگی بروم و در ادامه اتفاقات خوبی که افتاد باعث شد در ادامه ی این راه مسر و ثابت قدم شوم.

جشنواره ی گوینده شو

قاسم شاهی خاطرنشان کرد: من هیچ اطلاعی از این جشنواره نداشتم و یکی از دوستانم در یکی از شبکه های مجازی پستی را برای من مبنی بر این برگزاری و شرایط جشنواره گوینده شو ارسال کرد و من هم در وافع هیچ اطلاعی از تعداد شرکت کننده و اینکه این جشنواره در سطح کشور برگزار می شود نداشتم و فقط  شرکت کردم و موقعی که نفرات برتر را اعلام کردند متوجه شدم که 1313 نفر  در جشنواره شرکت کردند و 2300 اثر ارسالی وجود داشته که به لطف خدا توانستم در بین 4 نفر برتر جشنواره قرار بگیرم .

صحبت پایانی

وی گفت: من اول از همه باید تشکر کنم از اساتید بزرگوارم آقای سبحان اکرامی، حسین شریفی و خانم فاطمه شعبانی که بنده را در این راه حمایت و راهنمایی کردند تشکر کنم و تشکر ویژه از مدیریت دانشکده که بستری را برای رشته ی گویندگی و دوبله فراهم کردند تا استعدادهایی که وجود دارند بتوانند خودشان را پیدا کنند و درخواست ویژه ای که از ایشان دارم این است که نه فقط برای رشته ی گویندگی بلکه برای همه ی رشته های دانشکده تدابیری بیندیشند که دانشجو به طور عملی و در محیط کارگاهی بتواند با توجه به رشته ای که تحصیل می کند فعالیت کند تا با محیط کار و دنیای واقعی آشنا شود.

قاسم شاهی افزود: من تنها نکته ای را که می توانم به علاقه مندان و دانشجویان حوزه گویندگی عرض کنم، شرط اول این که به این حوزه علاقه داشته باشند و سپس صدا و استعداد خوب و تلاش برای موفقیت؛ چون موفقیت اکتسابیست و باید برای رسیدن به آن تلاش کرد.

او خاطرنشان کرد: منظور از تلاش این است که تنها داشتن یک صدای خوب برای گوینده و دوبلور شدن کافی نیست، فن بیان مکمل این قضیه است و توصیه می کنم نگاه و هدفتان صرفا صدا و سیما رادیو و تلویزیون نباشد، در هرجا و هر نوعی که می توانید از صدا و قابلیت های خودتان استفاده کنید تا مسیر موفقیت برای شما هموار شود و نسبت به قبل پخته تر شوید.

ایشان در پایان برای علاقه مندان به حوزه گویندگی و دوبله آرزوی موفقیت کرد و گفت: امیدوارم در مسیری قدم بردارید که شنی نباشد و زیر پای شما سخت و سفت باشد تا به راه خود ادامه بدهید.

بدون دیدگاه

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد.