یک هزارو ۸۴ کانون نهضت استادی بسیج در دانشگاهها، مراکز آموزش عالی کشور خواستار مقابله به مثل مدبرانه، برق آسا و مجازات سران مکاتب مدرن ترور شدند.

به گزارش روابط عمومی دانشکده رسانه خبرگزاری فارس، به نقل از بسیج اساتید کشور، مراکز استانی و ۱۰۸۴ کانون نهضت استادی بسیج در دانشگاهها، مراکز آموزش عالی، پژوهشی و مهارتی کشور، پس از ترور دانشمند بسیجی استاد دکتر محسن فخری زاده خواستار پاسخ مدبرانه و برق آسا به تروراین دانشمند بسیجی شدند، متن درخواست کانون نهضت استادی به شرح زیر است:

بسم الله الرحمن الرحیم

«وَ ضُرِبَتْ عَلَیهِمُ الذِّلَّهُ وَ الْمَسْکَنَهُ وَ باءُو بِغَضَبٍ مِنَ اللّهِ ذلِکَ بِأَنَّهُمْ کانُوا یکْفُرُونَ بِایاتِ اللّهِ وَ یقْتُلُونَ النَّبِیینَ بِغَیرِ الْحَقِّ ذلِکَ بِما عَصَوْا وَ کانُوا یعْتَدُونَ» و مُهر ذلت و نیاز بر پیشانی آنها زده شد و باز گرفتار خشم خدایی شدند؛ چون آنان بایات الهی، کفر می ورزیدند و پیامبران را به ناحق می کشتند، اینها به خاطر آن بود که گناهکار و متجاوز بودند. (بقره/۶۱)

یکبار دیگر دستان جنایتکارانه رژیم منحوس صهیونیستی به خون مطهر دانشمندی بزرگ و مردمی و مجاهدی خالص در عرصه ی علم و فناوری آغشته گردید تا به گمان باطل خویش راه پیشرفت علمی و فناوری ملّت ایران در دفاع از مرزهای اعتقادی و جغرافیایی این آب و خاک را کند یا متوقف نماید.

غافل از آنکه با شهادت دانشمندانی همانند دکتر فخری زاده ها، سپهبد سلیمانی ها و سرلشگر تهرانی مقدم ها، نه در مسیر علمی پیشرفت و تحقیقات دفاعی ایران اسلامی تغییری حاصل می شود نه در وضعیت مستحکم مقابله با ظلم و استکبار خللی وارد خواهد آمد. چراکه استادان همکار ایشان در دانشگاه و ده ها دانشجویی که توسط وی پرورش یافته اند، با انگیزه مضاعف دینی و ملّی راه وی را ادامه داده و بر سرعت زوال رژیم کودک کش اسرائیل خواهند افزود.

نهضت استادی بسیج ضمن محکوم کردن این حادثه تروریستی، همدردی با ملّت شریف ایران و جامعه دانشگاهی و علمی کشور، آمادگی خویش برای عملیاتی سازی امر رهبر حکیم انقلاب اسلامی مبنی بر تداوم مسیر علمی و تحقیقاتی این شهید علمی و مجاهد دفاعی را اعلام داشته و بر محورهای زیر تایید می نماید:

۱ مدافعان حریم ولایت و میهن هر چه سریعتر پاسخ گستاخی طراحان این اقدام بزدلانه و تروریستی را داده و با تدبیر اثر بخش، برای ثبت در حافظه تاریخی جهانیان به نمایندگی از ملّت رشید ایران و خانواده داغدار این شهید عزیز، از محور آمریکایی صهیونیستی انتقام گیرند.

۲ مسئولان امنیتی و نهادهای مسئول در دولت اهتمام بیشتری در خصوص حفاظت از دانشمندان علمی کشور مبذول داشته و به سرعت با شناسایی عاملان و آمران ترور، اقتدار امنیتی و اطلاعاتی نظام اسلامی را به رخ دشمنان زبون ملّت ایران بکشند.

۳ دستگاه دیپلماسی کشور و کارگزاران حوزه علم و پژوهش کشور با برنامه منسجم و تلاشی پیگیر بستر محکومیت حقوقی و مجازات غاصبان قدس به عنوان آمران اصلی این جنایت تروریستی را فراهم کرده و از نهادها و سازمان های بین المللی مسئول و مدعی حقوق بشر به ویژه شورای امنیت بخواهند تا نسبت به محکومیت و مجازات آمران و عاملان این ترور اقدامات لازم را به عمل آورند.

۴ دستگاه قضایی و مسئولان پرتلاش آن لازم است در اسرع وقت نسبت به اعاده حقّ ملّت مقتدر ایران در مجامع حقوقی طرح دعوی نموده و زمینه مجازات سران جنایتکار رژیم صهیونیستی و همدستان آمریکایی آن را فراهم آورند.

۵ مجامع دانشگاهی و یکایک شخصیت های علمی و اندیشمند جهان با کارگردانی وزارت علوم، تحقیقات و فناوری و معاونت علمی و فناوری ریاست جمهوری و معاونت حقوقی این سازمان نسبت به رفتار جنایت کارانه دولت غاصب اسرائیل در محروم سازی بشریت از خدمات علمی و نتایج تحقیقاتی دانشمندانی چون استاد شهید دکتر فخری زاده که در عرصه مقابله با کووید ۱۹ نیز دارای خدمات ارزشمندی بوده است، همتی جهادی اتخاذ کرده و با تمام توان از نهادهای مسئول جهانی مطالبه نمایند تا نسبت به مجازات عاملان و آمران این گونه جنایات ضد بشری اقدام فوری شود.

در پایان خطاب به دشمنان ملّت ایران از ترامپ تا نتانیاهو، از بن سلمان تا جو بایدن، از منافقین تا سلطنت طلبان و تمامی مرتجعین ضد علم و پیشرفت تاکید می کنیم شهادت آرزوی مومنان واقعی است و بنا به قول آن حکیم دوران بکشید ما را تا ملّت ما از غبار فتنه ها بیدارتر شوند.

اما یادتان باشد که غیرت و عزّت ایرانی اجازه نخواهد داد تا از خون عزیزانش بگذرند. همچنین فراتر از تحلیل های اهالی سیاست زده و دلان مذاکرات ضدمیهنی که پاسخ ملّی به این گونه اقدامات تروریستی را مقدمه آتش افروزی در منطقه می خوانند، می گوییم مقابله به مثل مدبرانه، برق آسا و مجازات سران مکاتب مدرن ترور بر مولفه های قدرت ملّی خواهد افزود؛ گو اینکه بسیار زودتر از آنچه گمان می کنند، جنایتکاران و دولت های بالذات تروریست، تاوان خون این شهید بزرگ و قهرمان ملّی را خواهند پرداخت.

انتهای پیام/

بدون دیدگاه

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد.