در راستای تفاهم نامه همکاری‌ مؤسسه معراج اندیشه گل گهر سیرجان و دانشکده خبرگزاری فارس، دوره‌های آموزشی ویژه سواد رسانه ای به صورت مجازی برگزار گردید.
به گزارش روابط عمومی دانشکده خبرگزاری فارس: با توجه به شیوع ویروس کرونا و عدم امکان برگزاری کارگاه های حضوری، اولین کارگاه اشتراک دانش با موضوع آشنایی با سواد رسانه ای و تاثیر فضای مجازی بر ذهن و رفتار کاربران اینترنتی برگزار گردید.
دکتر فاطمه نوری راد مدرس این کارگاه با اشاره به محتوای فنی و تخصصی این دوره گفت: شناخت رسانه ها و تاثیر آنها بر تغییر سبک زندگی فردی و اجتماعی هموطنان عزیز امری بسیار مهم می باشد.
وی در ادامه با تاکید بر نقش فضای مجازی در زندگی روزمره انسان ها گفت: با توجه به اینکه در این ایام و تاکید بر خانه ماندن، میزان استفاده هموطنان از فضای مجازی به شدت افزایش داشته و روز به روز شاهد انتشار اخبار و شایعات مختلف در این زمینه هستیم لذا برگزاری این کارگاه و البته به صورت مجازی بیش از پیش مورد نیاز می باشد.
این مدرس در ادامه به نقش رسانه ها در زندگی انسان تاکید کرد و گفت: دغدغه ارتقای سواد رسانه ای باید عمومی باشد و خانواده ها، نظام های آموزشی و به طور کلی مسئولین و متولیان این امر باید مسئولانه تر نسبت به فضای مجازی اهتمام داشته باشند.
لازم به ذکر است این کارگاه آموزشی به صورت ۱۰ جلسه‌ی ۲ ساعته برگزار خواهد شد.

بدون دیدگاه

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *