اولویت آموزش مجازی باید حفظ کیفیت تحصیلی باشد.

به گزارش روابط عمومی دانشکده فارس، تعلیم و تربیت در نظام آموزشی کشور به واسطه این که به طور مستقیم بر آینده جامعه تأثیر می‌گذارد، از اهمیت بسیار زیادی برخوردار است. مقام معظم رهبری نیز بر کیفیت آموزشی و رشد علمی کشور در بیانات مختلف خود تأکید فرموده اند، همچنین در بیانیه گام دوم انقلاب نیز توصیه‌های مقام معظم رهبری درباره کیفیت آموزشی، پژوهش و تحقیقات و رشد علم و فناوری نشان از اهمیت این بخش دارد که باید دستگاه‌های متولی در این زمینه تلاش مضاعف و همت مضاعف داشته باشند.

اگر کیفیت آموزش در تحصیل دانشجویان به معنای واقعی و بر اساس استانداردهای لازم انجام شود، بدون شک در مدت زمان کوتاهی شاهد شکوفایی و رسیدن به دستاوردهای علمی قابل توجهی از سوی نیروی انسانی متخصص خواهیم بود در حال حاضر که آموزش های مجازی به واسطه بیماری کرونا رونق یافته است باید کیفیت این نوع آموزش نیز مورد توجه قرار گیرد.

محمدحسین کریمیان معاون آموزشی و تحصیلات تکمیلی دانشگاه صنعتی امیرکبیر در این رابطه می گوید: برای حفظ کیفیت آموزش از راه دور از طریق نظر سنجی دانشجویی برگزاری کلاس های آنلاین را مورد بررسی قرار می دهیم البته دانشکده های مختلف نیز به صورت مجزا بر نحوه برگزاری آموزش های مجازی در طول ساعات روز نظارت دارند.

کلاس های مجازی به طور کلی نمی تواند کیفیت کلاس های حضورری را داشته باشد.

محمود فتوحی رئیس دانشگاه صنعتی شریف درباره اهمیت کیفیت آموزشی گفت: کیفیت دروس نظری که به صورت مجازی برگزار می‌شود از طریق معاونت آموزشی مورد بررسی قرار می‌گیرد که بتواند کیفیت لازم را داشته باشد.

کلاس‌های مجازی به طور کلی نمی‌تواند کیفیت کلاس‌های حضوری را داشته باشد اما در حال تلاش هستیم به بهترین شکل کلاس‌های آموزش مجازی ما از کیفیت لازم برخوردار باشند.

 وی در پایان سخنان خود تأکید کرد: معاونت آموزشی با استفاده از سامانه ای که در سایت دانشگاه دانشجویان در کلاس های آموزشی شرکت می کنند نه تنها تعداد جلسات کلاس های آموزشی را رصد می کند بلکه زمان طول کلاس آموزشی را  به همراه زمان ورود و خروج دانشجویان را که به چه میزان در کلاس حضور داشته اند را بررسی می کنند از طرفی محتوای کلاس های آموزش در فضای مجازی در سامانه ذخیره می شود که می توان در هر ساعتی به راحتی آن کلاس مورد نظر را مشاهده کرد در واقع باید بگویم نظارت بر کلاس های آموزش مجازی را بهتر و بیشتر از کلاس های حضوری می توان نظارت کرد.

بدون دیدگاه

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد.