مستند نه قسمتی «عمق میدان» با تلاش 2 ماهه دانشجویان رشته سینما دانشکده رسانه خبرگزاری فارس به سرانجام رسید.

کارگردان مستند «عمق میدان» با اشاره به بحث هنر و تاثیر آن در کشورمان به عنوان یک آرمان گفت: انقلابی که سال 1357 شکل گرفت نه تنها تمام نشده است بلکه هر روز ابعاد جدیدی پیدا می‌کند. هنرمندان انقلابی، کشور ایران را به انقلاب اسلامی می‌شناسند و در قبال این فجر تاریخی احساس مسئولیت کرده و متوجه این برهه تاریخی مهم شده‌اند.
میثم جهان‌بین افزود: بخشی از هنرمندان این کشور، مستندسازان هستند که در سال‌های اخیر در جبهه فرهنگی انقلاب و گفتمان انقلاب اسلامی فعالیت کرده‌اند و هویت و هدف نهایی انقلاب اسلامی را در ابعاد مختلف با آثار خود نشان داده اند. مستندسازان جوان با دغدغه های متعالی دست روی مسائلی گذاشته اند که بکر و حتی جریان ساز بوده است.

وی ادامه داد: حدود دو سال قبل مستندسازان جبهه انقلاب دیدار صمیمانه‌ای با رهبر انقلاب داشته‌اند که ایشان نکاتی در آن جلسه مطرح نموده‌اند. در همین راستا جمعی از دانشجویان دانشکده رسانه فارس با حمایت دانشکده رسانه شروع به تهیه مستند «عمق میدان» کردند.

جهانبین در رابطه با نحوه‌ی همکاری دانشجویان دانشکده رسانه فارس توضیح داد :
دانشجویان رشته سینما دانشکده رسانه خبرگزاری فارس در یک پروژه دانشجویی تصمیم گرفتند به سراغ موسسات عهده دار جریان مستند سازی کشور بروند و با باز‌خوانی رهنمودهای رهبر انقلاب که بعدها به منشور مستند انقلاب مشهور شد، جریان مستند سازی کشور را در همه این موسسات رصد کنند.
کارگردان مستند گفت: حدود دو ماه پیش ایده و طرح اولیه ساخت این مستند نه قسمتی توسط صدرا عبدالله شاکری که خود از مستند سازان با سابقه کشور است و پژوهش قبلی در این موضوع را داشتند به دانشکده رسانه خبرگزاری فارس ارائه شد.
این مستندساز جوان کشور ادامه داد: ساخت مستند عمق میدان با استقبال و حمایت حسن پور، رئیس دانشکده رسانه فارس روبرو شد و قرار بر این شد که این مستند توسط دانشجویان خود دانشکده تولید و همه عوامل آن از دانشجویان رشته سینما دانشکده باشند.
وی افزود: با هدایت درست و حرفه‌ای شاکری مجری طرح و تهیه کننده کار، مراحل تولید فیلم مشخص و با تقسیم کار بین دانشجویان، تولید مستند کلید خورد.

جهان‌بین ادامه داد: دانشجویانی که بعضا حتی یک بار هم تجربه مشارکت در یک تولید فیلم را نداشتند با آغاز این پرژه سهمی پیدا کرده و عملا وارد مقوله مستندسازی شدند.
کارگردان عمق میدان، افق روشنی برای دانشجویان رشته سینما دانشکده رسانه فارس متصور شد و گفت: برکات این پروژه برای دانشجویانی که کار اول خود را در این دانشکده به صورت حرفه‌ای تجربه کردند قابل توجه است و ان شاءالله در آینده بیشتر خواهد شد و قطعا این دانشجویان در ادامه کار حرفه‌ای خود این تجربه ارزشمند را که در دانشکده رسانه فارس به ثبت رسید فراموش نخواهند کرد.

انتهای پیام./

بدون دیدگاه

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *