معاون آموزش دانشکده رسانه فارس چالش آموزش‌های رسانه‌ای دانشگاه‌های کشور را تاکید بر مباحث تئوری و عدم مهارت‌آموزی مطرح کرد و گفت: مهارت‌آموزی حلقه گم شده آموزش‌های رسانه‌ای کشور است.

به گزارش تحریریه فارس جوان ، فاطمه بلوچی‌پور، معاون آموزش دانشکده رسانه فارس در آیین رونمایی از مستند «عبای پدر» که در سالن کوثر این دانشکده برگزار شد، گفت: یکی از معضلات آموزش رسانه در تمام دانشگاه های کشورمان و دنیا فاصله بین مباحث تئوری و عملی در این رشته تحصیلی است.

وی افزود: دانشکده رسانه فارس همواره بر مباحث عملی تاکید دارد تا دانشجویان در بطن کار رسانه قرار گیرند و از این جهت دروس کاربینی و کارورزی دانشجویان در خبرگزاری فارس، تحریریه فارس جوان و کارگاه‌های مربوط به رسانه تعریف می‌شود.

بلوچی پور با بیان اینکه کمتر از ۳۰درصد فارغ التحصیلان رشته‌های مرتبط با رسانه جذب بازار کار مرتبط با رشته تحصیلی خود می‌شوند، بیان کرد: چالش آموزش دانشگاه‌های رسانه‌ای کشوراینجاست که فارغ‌التحصیلان ما با مباحث عملی رسانه آشنایی ندارند و در کار تولیدی انجام نداده‌اند. مهارت‌آموزی حلقه گم شده آموزش‌های رسانه‌ای کشور است.

این مدرس دانشگاه تاکید کرد: دانشکده رسانه فارس با همت آقای دکتر «حسن‌پور» رئیس دانشکده رسانه فارس و ایجاد کارگاه های مختلف تلاش کرد تا دانشجویان در بطن کار قراربگیرند ومهارت کسب کنند.

وی خاطرنشان کرد: دانشجویان ما سربار رسانه ‌های دیگر نیستند و خودشان می‌توانند تولید محتوا انجام دهند. مهارت آموزش در این دانشکده در حدی است که در ورودی های امسال شاهد حضور فارغ التخصیلان مقاطع کارشناسی ارشد و دکتری دانشگاه‌های معتبر رسانه‌ای کشور بودیم، این افراد مباحث تئوری حوزه رسانه را به خوبی می‌دانند اما مجالی برای انجام کار عملی و آزمون و خطا در این عرصه نداشته‌اند.

ویژه برنامه «عبای پدر» که در 5 قسمت تهیه شده است ؛ خوانش کتاب «پدر عشق پسر» نوشته «سید مهدی شجاعی» است که مربوط به شرح رشادت ها و جنگآوری حضرت علی اکبر (ع) است.
تمام عوامل ویژه برنامه «عبای پدر» دانشجویان دانشکده رسانه فارس هستند که پس از طی مراحل تست و گزینش انتخاب شدند.

انتهای پیام/

بدون دیدگاه

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد.