“علی هدایتی” رتبه برتر کنکور کارشناسی ارشد 99 انگیزه ی خود را برای ادامه تحصیل بعد از 30 سال اساتید و دانشجویان دانشکده رسانه فارس دانست.
به گزارش تحریریه فارس2، علی هدایتی متولد 1346، مدیر فنی شرکت خدمات پس از فروش لوازم خانگی و دانشجوی دانشکده رسانه فارس است. وی دو فرزند دارد. دخترش فارغ التحصیل گرافیک و پسرش فوق دیپلم کامپیوتر است. همسرش نیز لیسانس مترجمی زبان انگلیسی و خانه دار است.

ورود به دانشگاه پس از 30 سال
هدایتی می گوید: سال 66 در رشته اقتصاد موفق به کسب مدرک دیپلم شدم و 26 سال بعد یعنی سال 92 دیپلم گرافیک گرفتم.
وی هدف اصلی از ادامه تحصیل را تنها علاقمندی به بالا بردن سطح علمی خود خصوصاّ در زمینه روزنامه نگاری به صورت حرفه ای دانست و افزود: سال 95در مقطع کاردانی حرفه ای خبرنگاری دانشکده خبرگزاری فارس شرکت کردم و پذیرش شدم، پس از آن سال 97در مقطع کارشناسی پذیرفته شدم و توانستم لیسانس خود راسال99 با معدل کل 77/16 در همان رشته خبرنگاری گرایش سیاسی- اقتصادی دانشکده فارس به پایان برسانم.
وی بیان کرد: در کنار دانشگاه به فعالیت خود در بازار لوازم خانگی که شغل 30ساله من است مشغول هستم که نه تنها مانع پیشرفت من در زمینه تحصیل نبود بلکه آنرا برای هدفم مفید می دانستم.
وی ضمن بیان امیدواری گفت: تلاش برای رسیدن به مقطع دکترا از اهداف وی است و قطعاٌ سعی خواهم کرد که به این هدف دست بیابم.

شرکت در آزمون ارشد مصادف با تحصیل در مقطع کارشناسی
وی بیان داشت: ازترم آخر دانشکده با تحقیق و مشاوره از اساتید و دانشجویان، همزمان با تحصیل و کار شروع به جمع آوری منابع و درس خواندن کردم و ازآنجائیکه شاغل بودم میانگین روزانه 2ساعت مطالعه داشتم.
وی گفت: در شروع، داشتن یک هدف دقیق و مشخص و جدیت در رسیدن به این هدف خیلی مهم است. این که مطالعات من با دو ساعت مفید اما همیشگی بود ومن تحت هیچ شرایطی مطالعاتم را رها نکردم .
هدایتی افزود: ادامه دار بودن مطالعات به نظرم خیلی مهم است و مطالعه دقیق و خلاصه نویسی بسیار به من کمک کرد.
وی اظهار کرد: از افراد و فضاهایی که تلاش دارند انرژی منفی منتقل کنند دور شدم و در هیچ کلاس و آزمون آزمایشی شرکت نکردم.

استرس نداشتم
وی ضمن بیان اینکه شاید شرایط سنی من در کنترل استرس و اضطراب بی تاثیر نبوده، بیان کرد: افرادی به هر قیمتی می خواهند وارد دانشگاه شوند اما نمی دانند باید هدفمند جلو بروند و برنامه ریزی داشته باشند و برای هدف خود تلاش کنند تا به نتیجه برسند.
وی ادامه داد: اینکه خانواده هزینه می کند و در قبال آن از فرزند انتظار دارد سبب می شود در استرس فرد تاثیرگذار باشد. باید این اختیار را به فرزندانمان بدهیم که برای آینده خود تصمیم بگیرند و در کنارشان بایستیم و مشوق و همراهشان باشیم و چیزی را به آنها تحمیل نکنیم.
هدایتی می گوید: آزمون را با آرامش پشت سر گذاشتم و هیچ استرس و اضطرابی حین پاسخ به سوالات نداشتم.
برای من اولویت مدیریت رسانه دانشگاه تهران است

وی در زمینه انتخاب رشته اظهار کرد: فقط مدیریت رسانه دانشگاه تهران و روزنامه نگاری در دانشگاه علامه طباطبایی را انتخاب کردم و اولویتم مدیریت رسانه است. وی افزود: به دلیل اینکه ساکن تهران هستم این دو دانشگاه را انتخاب کردم.

اساتید و دانشجویان مشوقین اصلی من بودند
وی در ادامه گفت: بیشترین دلگرمی و مشوقین من در راه رسیدن به هدفم، آموزش ها و تجربیات اساتیدی چون “خانم نوری راد” و دانشجویان و پرسنل دانشکده بود به طوری که کادر معاونت آموزشی و همکارانش در انتخاب رشته من، بسیار موثر بودند و به من لطف داشتند که جا دارد از همگی تشکر کنم.

تصمیم قاطع توام با برنامه ریزی برای رسیدن به هدف
وی تاکید کرد: باید در مورد کاری که می خواهیم انجام بدهیم مطمئن باشیم و تصمیم مان را کاملاٌ جدی گرفته باشیم. با برنامه و انگیزه پیش برویم و بدانیم که اگر تلاش کنیم حتماّ نتیجه می گیریم.
هدایتی همچنین بیان کرد: روزانه حداقل نیم ساعت مطالعه داشته باشیم و سعی کنیم مطالعه خود را در زمینه‌هایی که به آن علاقه داریم افزایش دهیم و حتی الامکان بر اساس علاقمندی و توانایی در یک رشته ورود پیدا کنیم تا موفق شویم.
وی در پایان با بیان افزایش تدریجی ساعت مطالعه گفت: ماه آخر را صرف مرور سوالات کنکور سال های اخیر کنیم و به خدا توکل کنیم و ناامید نشویم.

بدون دیدگاه

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد.