شهید محسن فخری زاده

شهید محسن فخری زاده


مرکز هم اندیشی استادان و نخبگان دانشگاهی در پی شهادت مجاهد عرصه جهاد علمی و خودکفایی، دکتر محسن فخری‌زاده بیانیه ای را صادر کرد.

به گزارش روابط عمومی دانشکده رسانه خبرگزاری فارس و به نقل از نهاد نمایندگی رهبری در دانشگاه ها؛ مرکز هم اندیشی استادان و نخبگان دانشگاهی در پی شهادت مجاهد عرصه جهاد علمی و خودکفایی، دکتر محسن فخری‌زاده بیانیه ای را صادر کرد.

متن بیانیه به شرح ذیل می باشد:

بسم الله الرحمن الرحیم
«و الّذین قتلوا فی سبیل الله فلنْ یضلّ أعْمالهمْ* سیهْدیهمْ و یصْلح بالهمْ* و یدْخلهم الْجنّه عرّفها لهمْ » و «کسانی که در راه خدا کشته شده اند، هرگز کارهایشان ضایع نمی‌شود. خداوند به زودی آنان را راه می‌نماید و حالشان را نیکو می‌گرداند و در بهشتی که برای آنان وصف کرده، ماوا می‌دهد».

بار دیگر دست های آلوده و پنهان استکبار جهانی آشکارشده و مزدوران جنایتکار و شقاوت‌پیشه، در آستانه سالگرد شهادت سردار بزرگ سپاه اسلام، شهید حاج قاسم سلیمانی و دانشمند هسته‌ای شهید شهریاری، دراقدامی وحشیانه، چهره کریه تروریستی خود را با شهادت محسن فخری زاده ، از اساتید دانشگاه امام حسین (ع) و یکی از دانشمندان و مجاهدان عرصه علمی کشورمان نمایان ساختند و ثابت کردند که از هیچ کوششی برای ضربه زدن به استقلال و پیشرفت ایران اسلامی کوتاهی نخواهند کرد. دشمنان مادی گرا و جریان شیطانی صهیونیزم، نمیداند که ترور و به شهادت رساندن فرزندان انقلاب و کشور، نه تنها خللی در حرکت عظیم این ملت ایجاد نکرده بلکه شهادت قطعا رونق بیشتری به دستاوردهای علمی کشور خواهد بخشید و راهی را که شهید فخری زاده‌ها آغاز کرده اند، هرگز متوقف نخواهد شد و راه این شهید والامقام در جهت عزت، استقلال و توسعه علمی تا دستیابی به نقطه نهایی آن یعنی تمدن نوین اسلامی با سرعت بیشتر ادامه خواهد یافت زیرا عزم ما را در ادامه راه این شهیدان گرانقدر مصمم‌تر خواهد نمود.

ما استادان دانشگاههای کشور هم، در کنار ملت شریف و بزرگ ایران در این مصیبت بزرگ، داغدار بوده و شهادت این دانشمند برجسته و ممتاز هسته‌ای و صنایع راهبردی کشور، که جان عزیز و گرانبهای خود را به خاطر تلاش های علمی بزرگ و ماندگار، در راه خدا مبذول داشته را به ساحت امام زمان (عج)، رهبر معظم انقلاب، جامعه علمی و دانشگاهی و عموم ملت شریف ایران تبریک و تسلیت عرض می‌کنیم و از شورای عالی امنیت ملی و نیروهای مسلح کشور انتظار داریم با انتقامی سخت؛ و پاسخی قاطع و پشیمان کننده به تروریست‌ها و حامیانشان، امنیت ملی ایران و همه آحاد مردم، تامین گردد.

از دولت و مجلس شورای اسلامی نیز انتظار داریم که ضمن تجدید نظر فوری در اجرای داوطلبانه پروتکل الحاقی و بازرسی‌های فراتر از مقررات بین المللی بازرسان آژانس هسته‌ای، راه جاسوسی و به خطر انداختن جان دانشمندان هسته‌ای کشورمان را برای همیشه قطع نمایند. همراه با آن، از مسؤولان سیاست خارجی جمهوری اسلامی ایران هم می خواهیم با دیپلماسی فعال، زمینه محکومیت جهانی این جنایت هولناک را در مجامع جهانی و بین المللی و از همه مهم‌تر نزد افکار عمومی جهان فراهم نموده و برای محاکمه عادلانه مسببان آن از مجاری بین المللی اقدام نمایند.

همچنین از دبیرکل سازمان ملل، کمیسر عالی حقوق بشر این سازمان و رئیس شورای حقوق بشر می‌خواهیم، ترور این دانشمند شهید را بدون هیچ ملاحظه‌ای محکوم کرده و همه سازوکارها را برای همکاری با دستگاه قضایی جمهوری اسلامی ایران به منظور شناسایی، تعقیب و مجازات قطعی آمران و عاملان این جنایت به کار گیرند . همچنین از تمام دولت‌ها و مجامع علمی و دانشگاهی و حقوق بشری، استادان، فرهیختگان، روشنفکران و همه ی آزادگان جهان در خواست داریم تا با محکومیت این جنایت و استفاده از تمام ظرفیت های خود از تکرار این دست اقدامات تروریستی در جهان پیشگیری نمایند.

انتهای پیام/

بدون دیدگاه

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *