مشکلاتی که گریبان گیر خانواده ها و دانش آموزان است.

سامانه شاد سامانه آموزش به صورت آنلاین است که برای دانش آموزان و فعالیت های مربوط به آن ها به شمار می آید و دانش آموزان موظف هستند در ساعات مقرر، در کلاس های مجازی شرکت کنند.

حمیده فریدونی آموزگار پایه سوم درباره بعضی مشکلات دانش‌آموزان و معلمان در استفاده از این اپلیکیشن آموزشی می‌گوید:برنامه در زمینه پهنای باند مشکلاتی دارد به همین دلیل فایل‌ها با تاخیر بسیار بارگذاری می‌شود. سرعت پایین شبکه باعث می‌شود وقت کلاس بیشتر در انتظار آپلود و دانلودشدن فایل‌ها سپری شود و زمان کمتری برای سوال از دانش‌آموزان و رفع اشکال باقی می‌ماند.

وی افزود:البته در روزهای اخیر سرَعت بهتر شده و به‌ویژه تنظیماتی که برای پایین آوردن حجم فایل‌ها اعمال می‌شود باعث صرفه‌جویی در وقت شده است.

در گفتگوی دیگری با شهین مومن کیا،معاون آموزشی دبستان دخترانه دولتی شهید دکتر چمران درباره بعضی سختی‌های پیوستن به شبکه شاد گفت:« این شبکه اوایل، مشکلات بسیاری داشت؛ بعضی‌ها تنبلی می‌کردند و بعضی دیگر گوشی نداشتند. بعضی‌ خانواده‌ها گوشی‌های مدل پایین داشتند و بعضی‌ها توان پرداخت هزینه اینترنت را نداشتند. تعدادی از بچه‌ها در انجام مراحل ثبت‌نام دچار مشکل بودند و بعضی از بچه‌ها هم در هیچ‌یک از کانال‌ها حضور نداشتند؛ که به تدریج همه این مشکلات را با مشارکت خانواده‌های دانش‌آموزان حل کردیم. مثلا از والدین یکی از دانش‌آموزان یک گوشی امانت گرفتیم تا دانش‌آموزی که فعلا امکان تهیه گوشی ندارد از آن استفاده کند.

محمدی‌نسب آموزگار پایه ششم نیز درباره جذابیت‌های شبکه شاد گفت: «موضوعات جذاب مطرح شده در شبکه مشارکت بیشتر بچه‌ها را جلب می‌کند. مثلا فعالیت «داستان‌گویی» طرفداران بسیاری بین بچه‌ها دارد. آنها ابتدا باید داستانی را به انتخاب خود برای معلم بفرستند؛ سپس آن را در گروه بخوانند یا درباره آن با سایر بچه‌ها صحبت کنند. این یکی از فعالیت‌هایی است که علاوه بر جلب مشارکت دانش‌آموزان، می‌تواند در تقویت فرهنگ کتابخوانی و مهارت‌های صحبت در جمع در دانش‌آموزان تاثیرگذار باشد

خانم داوودی مدیر مدرسه در پایان در جمع‌بندی خود درباره شبکه آموزشی شاد بیان کرد: امروز مشکلات شبکه کمتر شده است و وجود کانال‌های مخصوص انجمن اولیا و مربیان، تربیت بدنی، فعالیت‌های پرورشی، شبکه شاد را تبدیل به یک شبکه جامع و کامل آموزشی کرده است که همیشه می‌تواند در کنار آموزش‌های حضوری بخشی از فرایند تعلیم و تربیت را عهده‌دار باشد.

بدون دیدگاه

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *