حامد ملک‌پور دانشجوی دانشکده رسانه خبرگزاری فارس و عکاس خبرگزاری تسنیم برگزیده مسابقه عکس سال یونیسف ۲۰۲۰ (UNICEF Photo of the Year ۲۰۲۰) شد.

به گزارش خبرنگار دانشکده رسانه خبرگزاری فارس، برگزیدگان مسابقه عکس سال یونیسف 2020 آلمان (UNICEF Photo of the Year) 2020در حالی معرفی شدند که نام حامد ملک‌پور دانشجوی رشته عکاسی خبری دانشکده رسانه خبرگزاری فارس در میان تقدیرشدگان این رویداد جهانی به چشم می‌خورد.
ملک‌پور با مجموعه عکس «یک قلب، دو زندگی» در جایزه جهانی یونیسف، شرکت کرده بود؛ این مجموعه لحظات انتقال قلب یک کودک مرگ مغزی شده به کودک دیگر، احساسات متفاوت خانواده اهداء کننده و خانواده گیرنده و نیز بهبود تدریجی کودک دریافت کننده را به تصویر می‌کشد.


براساس این گزارش، هر ساله سازمان بین‌المللی یونسیف “جایزه عکس سال یونیسف” را به عکس‌ها و مجموعه‌هایی که به بهترین شکل ممکن شخصیت و شرایط زندگی کودکان جهان را به شکل برجسته‌ای نمایش می‌دهد، اعطا می‌‌کند. این جایزه یکی از معتبرترین جایزه‌های تخصصی عکس محسوب می‌شود که هر ساله از میان تصاویر بهترین عکاسان جهان انتخاب می‌شود.
تا کنون 2000 عکاس از بیش از 90 کشور جهان برنده‌ این جایزه شده‌اند که عکاسانی همچون یان گراروپ، استفانی سینکلیر، مارکوس بلیزدیل و اد کاشی از آن جمله‌اند.
همچنین جایزه عکس سال یونیسف 2020 آلمان نیز به «آنجلوس تیزورتزینیس» از یونان رسید؛ وی با مجموعه عکس« یونان؛ شعله‌های بدبختی» در این دوره از مسابقات شرکت کرده بود.

بدون دیدگاه

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *