حجت‌السلام و المسلمین محمدحسن راستگو به جوار رحمت حق پرکشید.

به گزارش روابط عمومی دانشکده رسانه فارس، این روحانی دوست‌داشتنی سال ۱۳۳۲ هجری شمسی در شهر مشهد به دنیا آمد. او از استادان حوزه علمیه و فعال در زمینه تربیت مربی و کارشناس مسائل دینی به خصوص کودک و نوجوان بود.

او مبتکر برنامه ویژه تعلیم و تربیت کودکان و نوجوانان به صورت کلاس، اردو، دروس کلاسیک برای مربیان پرورشی، مراکز تربیت معلم، حوزه‌های علمیه و صدا و سیمای جمهوری اسلامی بود. (برنامه‌های بازی با کلمات، راز دایره ها و …)

تحقیقات او در زمینه‌های عقاید، تعلیم و تربیت، روانشناسی، اخلاق، احکام، تاریخ، قصص قرآن، قصص کودکان و نوجوانان، مشاوره و راهنمایی، تفسیر قرآن، مسائل اجتماعی، ادبیات عربی، ادبیات فارسی، شعر و برنامه‌ریزی درسی است. همچنین در برخی کشورهای آسیایی،آفریقایی و اروپایی هم برنامه اجرا کرده بود.

حجت‌الاسلام حسین حقیقت، مسئول مرکز آموزش‌های کاربردی دفتر تبلیغات حوزه علمیه قم ضمن عرض تسلیت برای درگذشت زنده یاد راستگو اظهار کرد: ایشان نزدیک به نیم قرن فعالیت تربیتی کودک و نوجوان را برعهده داشتتند و اولین مبلغ دینی در عرصه کودک و نوجوان بودند که فعالیتشان را قبل از انقلاب اسلامی آغاز کرد. بعد از انقلاب در صداوسیما حضور پیدا و برنامه های جذابی را در این زمینه تولید کردکه برای کودکان آن دوره به یادگارمانده است.

مسئول مرکز آموزش‌های کاربردی دفتر تبلیغات حوزه علمیه قم در پایان گفتگو های خود افزود: البته آقای راستگو علاوه بر تلویزیون، در مدارس نیز حضور فعالی داشتند و فرقی برایشان نمی کرد که این فعالیت در منطقه یک تهران باشد یا در یکی از روستاهای دورافتاده استان هرمزگان یا سیستان و بلوچستان؛ معمولا قبل و بعد از تدریس در قم همیشه در سفر بود؛ آن هم در زمانی که وسایل نقلیه همانند این روزها فراهم نبود. البته در ماه های اخیر به دلیل شیوع ویروس کرونا فعالیتشان کمتر شده بود.

حجت السلام راستگو پس از 35 سال تلاش برای گروه سنی کودک ونوجوان ،اجرای برنامه های تلویزیونی و همچنین تعلیم آموزه های دینی، در تاریخ 1399/9/2 براثر ابتلاء به کرونادعوت حق را لبیک گفت.

بدون دیدگاه

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *