افکارسنجی به طور معمول با هدف کشف نظرات جامعه در خصوص موضوعات اجتماعی،فرهنگی و سیاسی صورت می گیرد. روش های علمی پذیرفته شده ای برای انواع افکار سنجی وجود دارد که وجه اشتراک آنها در پرسش گری از بخش محدودی از جامعه و تعمیم آماری آن به کل جامعه است.

بنابراین افکار سنجی، انتخابات و رفراندوم از روش ها و ابزارهای مهم در مشارکت شهروندان در تصمیم گیری های کلان به شمار می روند.

در همین راستا رئیس دانشکده رسانه خبرگزاری فارس از امضای تفاهم نامه بین این دانشکده و موسسه دیده بان افکار عمومی نوید ایرانیان به مناسبت هفته پژوهش خبر داد.

حمید حسن پور گفت: این تفاهم به منظور بهره گیری از توانمندی‌ها و ظرفیت‌های آموزشی و پژوهشی دو طرف به امضاء رسیده است.

وی افزود: این تفاهم نامه شامل موارد مختلفی است که مهمترین آنها، فراهم کردن زمینه‌های لازم جهت بهره‌مندی از امکانات مادی، معنوی و ظرفیت‌های نیروی انسانی طرفین است.

رئیس دانشکده رسانه خبرگزاری فارس در پایان گفت: همکاری در برنامه‌ریزی و اجرای سمینارها، نشست‌ها، کارگاه‌های آموزشی و همایش‌های تخصصی، تبادل دانش و اطلاعات تخصصی در زمینه‌های مختلف کاری از جمله مشارکت درطرح های افکارسنجی به خصوص آمارگیری و تحلیل داده‌ها توسط دانشجویان دانشکده رسانه فارس نیز از دیگر مفاد این تفاهم است.

انتهای پیام./

بدون دیدگاه

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد.