استاد خبرنویسی گفت: دانشجویان و دانش پژوهان دانشکده رسانه خبرگزاری فارس در محیط آموزشی شبیه سازی شده خبری به خبرنگارهای همه فن حریف تبدیل می‌شوند.

علی ودایع استاد خبرنویسی در گفت و گو با خبرنگار روابط عمومی دانشکده رسانه فارس عنوان کرد : اقدامات خوبی در جهت ارتقای آموزشی علمی و عملی در دانشکده فارس در حال اجرا است.

وی افزود : تشکیل تحریریه فارس جوان در حقیقت، ایجاد یک شبیه ساز است که دانشجویان و دانش پژوهان در شرایط مشابه خبرگزاری فارس تجربه کسب می‌کنند.

سردبیر تحریریه فارس جوان تأکید کرد : وجه تمایز دانشکده رسانه فارس در این است که لشکری از فارغ التحصیلان بیکار را به جامعه تحویل نمی‌دهد، چون دانشجویان این مرکز، علم و عمل را همزمان کسب می‌کنند.

وی تصریح کرد : شرط اولیه پذیرش در تحریریه فارس جوان، گذراندن واحد‌های خبرنویسی در دانشکده رسانه فارس یا پشت سر گذاشتن دوره خبرنویسی پیشرفته در مرکز آموزش‌های تخصصی و حرفه‌ای خبرگزاری فارس است .

ودایع در تشریح اقدامات و فعالیت‌های تحریریه فارس جوان گفت : در مرحله آموزشی، کلاس‌های خبرپژوهی، عملیات روانی، تحلیل خبر و نقد فیلم برای اعضاء برگزار می‌شود.

وی در ادامه گفت: تولید محتوای چند رسانه‌ای، تولید خبر پوششی، تولید گزارش در زمینه های مختلف توسط کارآموزان انجام می‌شود.

این استاد خبرنویسی ادامه داد : مهم‌ترین نکته برای کارآموزان تحریریه فارس جوان این است که مبتنی بر تکنولوژی‌های روز و سبک‌های جدید خبرنویسی فعالیت می‌کنند.

وی درپایان این گفتگو خاطر نشان کرد: تحریریه فارس جوان فرصتی طلایی برای تربیت و پرورش خبرنگارهای شش دانگ  و حرفه‌ای است که می‌توانند در رسانه‌های مختلف با نگاه تخصصی فعالیت کنند.

بدون دیدگاه

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد.