حجت‌الاسلام سید ناصر میرمحمدیان

حجت‌الاسلام سید ناصر میرمحمدیان


قائم مقام معاون فرهنگی، تبلیغی سازمان تبلیغات اسلامی با اشاره به لزوم هماهنگی امام محله و بسیج برای حل مشکلات مردم گفت: قوی‌ترین بازوی مسجد بسیج است.

به گزارش روابط عمومی دانشکده رسانه خبرگزاری فارس،حجت‌الاسلام سید ناصر میرمحمدیان، قائم مقام معاون فرهنگی، تبلیغی سازمان تبلیغات اسلامی با تبریک فرا رسیدن هفته بسیج اظهار داشت: بسیج مفهومی والا است که تبلور آن‌هم در ایران و هم در همه کشورهایی که در محور مقاومت هستند منشأ برکات فراوانی است.

وی با بیان اینکه ایثار،اخلاص و فداکاری از اصول بسیج است گفت: بسیج فقط یک سازمان نیست و تفکر بسیجی روییده از اسلام ناب است و جان‌مایه آن این است که باید در هنگام خطر با اخلاص، ایثار کنیم

حجت الاسلام میر محمدیان افزود: بسیجی کسی است که شانه خود را زیر بار مسئولیت قرار می‌دهد و نسبت به اطراف خود احساس مسئولیت دارد، این احساس مسئولیت در افراد بسیار مهم و حساس است و کامل کننده حلقه‌ مفقوده‌ای است که به آن نیاز داریم تا به کمک آن از بسیاری از بن‌بست‌ها رد شویم.

وی ادامه داد :باید این روحیه بسیجی در مساجد و در بین امامان محلات و مساجد ما رشد داشته و با وجود تعطیلی نمازهای جماعت به دلیل شیوع کرونا،‌ مساجد تعطیل نشود و کارکردهای مساجد بیشتر و بهتر از گذشته نشان داده شود.

قائم مقام معاون فرهنگی تبلیغی سازمان تبلیغات اسلامی تأکید کرد: مسجد فقط نمازخانه نیست و امام فقط پیش‌نماز نیست، بلکه مسجد سنگر است و باید همه فعالیت‌ها در حوزه‌های مختلف در مسجد مدیریت شود و منشأ خیرات و برکات باشد و حتی بتواند کلیه شئون حکمرانی را در محلات به خوبی پیش ببرد.

وی خاطرنشان کرد: در آخرین دیدار مقام معظم رهبری با اعضای ستاد کرونا داشتند، تأکید کردند که آموزش سلامت را باید محله محور پیش ببریم، امامان جامعه با تمام قوا به میدان آمدند و تلاش کردند ظرفیت‌های محله را فعال کنند و به کار وسیعی دست زدند و تمام حوزه‌ها از سلامت تا امنیت را که مدتی بود در مساجد کم‌فروغ شده بود با استفاده از ظرفیت بالای مساجد به کار گرفته و به سطح خوبی رساندند.

وی ادامه داد: این حرکت زاییده تفکر بسیجی در کشور ما است، این تفکر بن‌بستی ندارد و بر اساس احساس مسئولیت و روحیه ایثار و فداکاری است، این روحیه در هر مشکلی با همراه کردن مردم و به صحنه آوردن آن‌ها کار را پیش می‌برد از ابتدای انقلاب در هرجایی که مردم را به صحنه فراخوانده‌ایم کارها به خوبی پیش رفته است و هرگاه از این سرمایه عظیم مردمی غفلت کرده‌ایم کارها دچار مشکل شدند و به هدف مدنظر خود نرسیدیم.

مدیرعامل بنیاد هدایت با اشاره به هماهنگی کامل امام محلات و پایگاه‌های مقاومت بسیج تصریح کرد: شبکه بزرگی از سازمان بسیج به نام پایگاه مقاومت در محلات وجود دارد،  با توجه به تجارب فراوانی که از ابتدای انقلاب به دست آمد، پایگاه‌های بسیج جزو مسجد شده و در دل مسجد فعالیت می‌کنند.

وی در پایان گفت: تأکید فرماندهان نیز بر این بوده است که محکم‌ترین، قوی‌ترین و سازمان‌یافته‌ترین بازوی مساجد پایگاه‌های مقاومت بسیج هستند که با هماهنگی و محوریت امام و هماهنگی و همدلی با سایر نیروهای فرهنگی و فعال در مساجد کارهای بزرگ را پیش ببرند و مسائل و مشکلات و گرفتاری‌های محلات را حل کنند.

انتهای پیام/

بدون دیدگاه

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *