ابلاغ بخشنامه تسهیل ثبت وام های دانشجویی به روسای دانشگاه ها

ناصر مطیعی

رئیس صندوق رفاه دانشجویی


+ posts
زمان مطالعه: 2 دقیقه

رئیس صندوق رفاه دانشجویان وزارت علوم، بخشنامه ای در خصوص تدابیر لازم جهت تسهیل شرایط ثبت وام و بهره مندی حداکثری دانشجویان از وام های صندوق رفاه را به روسای دانشگاه ها ابلاغ کرد.

ناصر مطیعی رئیس صندوق رفاه دانشجویان وزارت علوم، بخشنامه‌ای در خصوص تدابیر لازم جهت تسهیل شرایط ثبت وام و بهره مندی حداکثری دانشجویان از وام‌های صندوق رفاه را به رؤسای دانشگاه‌ها ابلاغ کرد، این بخشنامه به شرح زیر است:

پیرو بخشنامه‌های جدول زمان بندی ثبت نام وام‌ها و آئین نامه جدید پرداخت و بازپرداخت وام‌های دانشجویی به استحضار می‌رساند؛ نظر به اینکه برنامه‌ها و سیاست کلان صندوق رفاه درسال تحصیلی جاری تقویت وام‌های دانشجویی و ظرفیت سازی بهره مندی حداکثری دانشجویان از وام‌های صندوق رفاه است.

لذا برای تسهیل در شرایط ثبت وام‌های دانشجویی، تدابیری به شرح ذیل اتخاذ شده است که امکان بهره مندی حداکثری دانشجویان را فراهم آورد.

۱- با توجه به ضرورت حمایت از دانشجویان بر اهتمام مناسب ازسوی دست اندرکاران موضوع در آن دانشگاه به ویژه مدیران حوزه دانشجویی و کارشناسان ادارات رفاه در جذب حداکثری اعتبارات و بهره مندی دانشجویان متقاضی واجد شرایط آن دانشگاه از انواع وام‌ها تاکید گردد.

۲- با توجه به حضور حداقلی دانشجویان در دانشگاه‌ها اطلاع رسانی لازم به همه دانشجویان از طرق مقتضی برای ثبت نام درموعد مقرر صورت پذیرد

۳- اطلاعات دانشجویان ورودی جدید درسامانه تبادل اطلاعات آموزش وزارت علوم در اسرع وقت به روز رسانی شده و زمینه بهره مندی آنان هم از وام‌های دانشجویی به ویژه وام تحصیلی فراهم شود.

۴ .درصورت جذب اعتبارات ابلاغی به آن دانشـگاه در موعد مقرردرجدول ل زمان بندی وام‌ها و ارسال کامل لیست‌های تأیید شده وام، صندوق رفاه آمادگی بررسی تقاضاهای جدید را دارد.

۵ .نظر به تشدید وضـعیت شـیوع بیماری کرونا در بیشتر مناطق کشور و شهرهای بزرگ مقتضی است به منظور پاسخگویی به دانشجویان و رسیدگی به درخواست‌های آنان در خصوص ثبت نام وام‌ها، برنامه ریزی مناسب جهت حضور یا دور کاری کارشناسان مرتبط در تمام روزهای هفته در چارچوب برنامه زمانبندی آن دانشگاه اتخاذ و به اجرا گذارده شود.

۶ .دانشجویان ورودی سال۹۸ و ماقبل شاغل به تحصیل در تمامی مقاطع تحصیلی برای ادامه دریافت وام با سند تعهد قبلی، امکان بهره مندی از وام‌های دانشجویی را خواهند داشت و نیازی به ارائه سند تعهد جدید ندارند.

۷ .بـا توجه به شـرایط اقتصـادی و اجتماعی حاکم بر کشور ناشـی از شـیوع بیماری کرونا، دانشجویان ورودی سال ۱۳۹۹ ودانشجویان ورودی سال‌های گذشته که برای اولین بار تقاضای وام دارند و تاکنون سند تعهد ارائه ننموده اند صرفاً با ارائه سند تعهد جدید امکان دریافت وام دارند و امکان ارائه سند تعهد خود را نیز تا پایان نیمسال تحصیلی جاری دارند.

۸ .بـا توجه به شـرایط و محدودیت‌های ناشازشیوع یوع بیماری کرونا، برای مساعدت و تسهیل شرایط دریافت وام برای متقاضیان در سال تحصیلی جاری (۱۴۰۰-۱۳۹۹) ارائه سند تعهد در زمان ثبت درخواست وام و تأیید و الصاق آنها توسط دانشگاه کافی است.

انتهای پیام/

اخبار دانشکده

بخشنامهدانشکده رسانه خبرگزاری فارسدانشگاهوام دانشجوییوزارت علوم

مشاهده نوشته ها

تخصص یاشار ایده پردازی و کپی رایتینگ و نویسندگی هست و به علوم ارتباطات و رسانه و روابط انسانی علاقه ی زیادی داره،به علاقه مندی ها و سرگرمی های او هم میشه به فوتبال و سینما و کتاب و کنسول های بازی اشاره کرد.

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *

شماره تماس

02188911661

ایمیل پشتیبانی

info@faculty.farsnews.ir

آدرس دانشکده

تهران، خیابان انقلاب اسلامی، چهار راه کالج، کوچه شهید سعیدی کدپستی: ۱۵۹۹۶۱۶۱۱۷
logo-mark-1

ما خوشحال می‌شویم

با ما در تماس باشید

 

اگر در روند امکانات و خدمات وب‌سایت به مشکلی برخورد کردید، حتماً موضوع را با ما در میان بگذارید. از اینکه به ما اعتماد می‌کنید سپاسگذاریم.
همچنین کارشناسان ما با شماره تلفن 02188911664 جهت مشاوره تلفنی در خدمت شما سروران گرامی هستند.