حسین اسدی

حسین اسدی معلم خیر اندیمشکی


حسین اسدی، معلم خیر اندیمشکی از توابع استان خوزستان،ارثیه پدری خود را وقف خرید تبلت و ساخت مدرسه برای دانش آموزان خود کرد.

از زمان شیوع ویروس کرونا در کشورمان تا امروز، 9 ماه می‌گذرد؛ در این 9 ماه، جامعه و نحوه زندگانی دستخوش تغییر شده است؛ یکی از این تغییرات، مدل و روند آموزش است؛ تداوم آموزش در کنار آموزش حضوری به آموزش تلویزیونی، آموزش مجازی، آموزش رادیویی و توزیع بسته‌های یادگیری متناسب با هر منطقه تغییر کرده است.

در این مدت، جامعه فرهنگیان متولیان آموزش کشور تلاش کرده اند تا دانش‌آموزان از آموزش عقب نمانند؛ این موضوع با انتشار اخبار و مطالب متعدد از معلمانی که در این روزها برای تداوم آموزش از هیچ تلاشی دریغ نکرده اند، اثبات شده است؛ از معلمی که روی درِ یخچال درس می‌دهد تا آن معلمی که هر روز مسیر طولانی تا روستا را طی می‌کند تا دانش‌آموزانی که دسترسی به اینترنت و گوشی و موبایل ندارند، از علم و دانش عقب نمانند.

یکی دیگر از این معلمان، راهبر آموزشی مناطق روستایی در شهرستان اندیمشک، تاکنون 153 تبلت برای دانش آموزان کم برخوردار، روستایی و حاشیه‌ای خریداری کرده است. حسین اسدی، معلم خیر اندیمشکی از توابع استان خوزستان، به عنوان راهبر آموزشی مناطق روستایی در اندیمشک مشغول به خدمت است. اقدامات خیرخواهانه او در طول 28 سال خدمت در آموزش و پرورش از برجسته‌ترین سطور دفتر معلمی‌اش است، اسدی همیشه با حقوق اندکِ معلمی، در انجام فعالیت‌های خیرخواهانه پیش قدم بوده است و خرید تلفن همراه هوشمند برای دانش آموزانش را از سال 93 آغاز کرده است.

این معلم خیراندیش، در سال 94 به عنوان معلم نمونه کشوری انتخاب شد و هدیه ریاست جمهوری به مبلغ 21 میلیون و700 هزار تومان را بین مردم محروم دوکوهه و دانش آموزان این منطقه توزیع کرد و چند روز پیش هم پس از دریافت ارثیه پدری‌اش،این مبلغ را نیز صرف کمک به تعلیم و تربیت فرزندان ایران عزیز اسلامی کرده است.

آقا معلم با ارثیه یک میلیارد و 240 میلیون تومانی پدر مرحومش تاکنون 153 تبلت برای دانش آموزان کم برخوردار، روستایی و حاشیه‌ای خریداری کرده است و به تمامی مدارس محروم و روستایی شهرستان اندیمشک نیز کمک کرده است. در عین حال ساخت مدرسه در روستای کرتل در بخش الوار گرمسیری نیز از برنامه‌هایی است که برای کمک به تحصیل دانش‌آموزان این منطقه کم برخوردار روستایی دارد.

اسدی در پایان گفت: به قدری خوشحال کردن کودکان شوق انگیز است و من فیلم‌هایی از شادی و ذوق کودکان دارم که هرکسی با دیدن این فیلم‌ها آنقدر تحت تاثیر قرار می گیرد که این کار خیر را آغاز می‌کند.

انتهای پیام/

بدون دیدگاه

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد.