آغاز به کار تحریریه فارس 2 / تجربه ای جدید در دانشکده رسانه فارس

«علی ودایع» استاد خبرنویسی دانشکده رسانه فارس گفت: دانشجویان و دانش پژوهان دانشکده رسانه در محیط شبیه سازی شده خبرگزاری فارس، تجربه کار حرفه‌ای رسانه را در تحریریه فارس2 کسب خواهند کرد.

به گزارش روابط عمومی دانشکده خبرگزاری فارس، نخستین جلسه تحریریه فارس 2 امروز (22 مرداد 99 ) با حضور جمعی از دانشجویان و دانش پژوهان در دانشکده رسانه‌ای فارس برگزار شد.
ودایع در این جلسه گفت: این مرکز آموزشی تاکنون به دستاوردهای خوبی در آموزش و تربیت نیرو برای رسانه‌های کشورمان دست یافته است.
وی در ادامه افزود: نقطه ضعف برخی مراکز آموزشی در حوزه رسانه این است که آموزش دانشجویان محدود به تئوری‌های ارتباطات و روزنامه نگاری می‌شود؛ درحالی که رسانه‌ها نیازمند نیروهایی هستند که توانایی کار عملیاتی داشته باشند.
ودایع با بیان این که آموزش تئوریک و کارتجربی لازم و ملزوم تربیت دانشجویان در حوزه رسانه است، اعلام کرد: دانشجویان و دانش پژوهان دانشکده رسانه در محیط شبیه سازی شده خبرگزاری فارس، تجربه کار حرفه‌ای رسانه را کسب خواهند کرد.
وی تاکید کرد: مدیریت و اساتید دانشکده رسانه فارس توجه ویژه ای به ارتقای سواد رسانه‌ای دانشجویان و دانش پژوهان این مرکز دارند.
سردبیر تحریریه فارس2 گفت: متأسفانه رسانه‌های کشورمان در دوران خبرنویسی هرم وارونه گیر کرده‌اند ولی ما تلاش می‌کنیم تجربه‌ای متفاوت باتوجه به شیوه‌های نوین ارتباطاتی را به دانشجویان منتقل کنیم تا نسل تأثیرگذاری از نیروهای رسانه‌ای را پرورش دهیم.
در ادامه این جلسه موضوعات مرتبط با تحریریه فارس2 مورد بحث و تبادل نظر اعضا قرار گرفت.

بدون دیدگاه

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد.